"O'zkimyosanoatloyiha" aksiyadorlik jamiyati Bosh direktorining murojaati
Korrupsiyaga qarshi kurash zamonaviy davlat faoliyatidagi dolzarb yo'nalish hisoblanadi, chunki bu hodisa jamiyatning dinamik va izchil rivojlanishiga to'sqinlik qiladi, fuqarolarning konstitutsiyaviy huquqlarini buzadi va jinoyat sodir etishga yordam beradi.
Korruptsiya jamiyat va biznes uchun zararli bo'lib, jiddiy moliyaviy, operatsion va obro’-e'tibor xatarlarini keltirib chiqaradi. Endi har qachongidan ham ko'proq korxonalar o'zlarining strategiyalari va operatsiyalari doirasida korrupsiyaga qarshi samarali choralar va siyosatni amalga oshirish bo'yicha choralar ko'rishmoqda.
Shu bilan birga, sof ishbilarmonlik obro'sini saqlab qolish uchun korrupsiyaga oid huquqbuzarliklarni o'z vaqtida aniqlash, kesib o'tish bo'yicha maqsadli ishlar olib borilmoqda. "O'zkimyosanoatloyiha" AJ muvofiqlik tizimini joriy qilmoqda.
"O'zkimyosanoatloyiha" AJ ishchi guruhi tuzildi, u korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha ishlarni muvofiqlashtirish, shuningdek "O'zkimyosanoatloyiha"AJ xodimlarini qo'llab-quvvatlash va maslahat berish bilan shug'ullanadi. Korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha ichki me'yoriy hujjatlar va protseduralar, shu jumladan korrupsiyaga qarshi kurash rejasi, korrupsiyaga qarshi siyosat, ishbilarmonlik axloqi kodeksi, manfaatlar to'qnashuvini boshqarish siyosati va boshqalar qabul qilindi.
Bizning obro'-e'tiborimiz va muvaffaqiyatimiz har birimizning shaxsiy sadoqatimizga, jamiyat qadriyatlarini tushunish va ularga rioya qilishga va barcha ishbilarmonlik munosabatlarimizdagi axloqiy xatti-harakatlarga bog'liq. Barchamiz, bandlik darajasi, lavozimi yoki mavqeidan qat'i nazar, har kuni O'zbekiston Respublikasi qonunchiligida belgilangan ishbilarmonlik xatti-harakatlari standartlariga rioya qilish majburiyatini olishimiz kerak.
O'z navbatida, "O'zkimyosanoatloyiha" AJ korrupsiyaga qarshi talablar va axloqiy me'yorlarni hisobga olgan holda to'g'ridan-to'g'ri vazifalarni to'g'ri bajarilishini va boshqaruv qarorlarini qabul qilishni kafolatlaydi.
Fursatdan foydalanib, barchani korruptsiya omillari to'g'risida telegram
bot@Antikorhimproekt_bot orqali xabar berishga yoki to'g'ridan-to'g'ri qo'ng'iroq qilishga chaqiramiz.

Обращение Генерального директора Акционерного общества «Узкимёсаноатлойиха»
Борьба с коррупцией – актуальное направление в деятельности современного государства, поскольку это явление препятствует динамичному и поступательному развитию общества, нарушает конституционные права граждан, способствует совершению преступлений.
Коррупция вредна для общества и бизнеса, создаёт серьезные финансовые, операционные и репутационные риски. Сейчас больше, чем когда-либо, компании предпринимают действия по внедрению эффективных антикоррупционных мер и политики в рамках своих стратегий и операций.
Вместе с тем, в целях сохранения чистой деловой репутации, проводится целенаправленная работа по своевременному выявлению, пересечению коррупционных правонарушений. АО «Узкимёсаноатлойиха» внедряется система комплаенс.
Сформирована «рабочая группа АО «Узкимёсаноатлойиха» которая, занимается координацией работы по противодействию коррупции, а также оказание поддержки и консультации сотрудников АО «Узкимёсаноатлойиха».Также приняты внутренние нормативные документы и процедуры, направленные на противодействие коррупции, в том числе план антикоррупционных мероприятий, антикоррупционная политика, кодекс деловой этики, политика по управлению конфликтом интересов и другие.
Наша репутация и успех зависит от личной приверженности каждого из нас, пониманию и соблюдению ценностей общества, а также этичному поведению во всех наших деловых отношениях. Все мы, независимо от уровня занятости, должности или положения, должны каждый день брать на себя обязательство соблюдать стандарты делового поведения, изложенные в законодательстве Республики Узбекистан.
Со своей стороны, АО «Узкимёсаноатлойиха» гарантирует надлежащее исполнение прямых обязанностей и принятие управленческих решений, руководствуясь антикоррупционными требованиями и этическими стандартами.
Пользуясь случаем, призываем всех сообщать о коррупционных факторах через Телеграм бот @Antikorhimproekt_bot или непосредственно позвонить