JAMIYAT FAOLIYATIDAGI DALILLAR
“O‘zkimyosanoatloyiha” AJ O‘zbekiston Respublikasi kimyo sanoatining tarmoq instituti bo‘lib, “O‘zkimyosanoat” AJ tarkibiga kiradi.
Jamiyatning asosiy maqsadi – “O‘zkimyosanoat” aksiyadorlik jamiyati tomonidan amalga oshirilayotgan texnik taraqqiyotni jadallashtirish va kimyo sanoatida sanoat korxonalarini qurishga yo‘naltirilgan kapital qo‘yilmalarning iqtisodiy samaradorligini oshirishga qaratilgan yagona texnik siyosatni amalga oshirishda ishtirok etish, ishlab chiqarish korxonalarini ishlab chiqarish korxonalarini qurish, ishlab chiqarish korxonalarini ishlab chiqarish korxonalarini ishlab chiqarishda tejamkorlik bilan ishlatishdan iborat. asosiy qurilish materiallari va yer resurslaridan oqilona foydalanish O‘zbekiston Respublikasi Qurilish vazirligining normativ hujjatlariga va O‘zbekiston Respublikasi rahbariyati tomonidan olib borilayotgan siyosatga muvofiq.
Asosiy vazifalar: xalqaro bozorga chiqish bilan faoliyat ko‘lamini kengaytirish, loyiha hujjatlari sifatini oshirish, Jamiyatning moddiy-texnik holatini yaxshilash va malakali kadrlar tayyorlash.
Jamiyatning asosiy faoliyati:
- ob'ektlarni qurish bo'yicha loyiha-smeta hujjatlarini ishlab chiqish va ob'ektlar qurilishiga arxitektura nazoratini amalga oshirish;
- kichiklar uchun individual loyihalar va ishchi chizmalarni amalga oshirish
va o'rta biznes;
- O‘zbekiston Respublikasi hududida amalga oshirilayotgan loyihalar bo‘yicha xorijiy kompaniyalar tomonidan ishlab chiqilgan loyiha hujjatlarini amaldagi texnik standartlar va qoidalar, GOSTlar va qonun hujjatlariga muvofiqligini tasdiqlash (moslashtirish);
- Favqulodda vaziyatlarda mahalliylashtirish rejalari uchun hujjatlarni ishlab chiqish;
- loyihalashtirilgan ishlab chiqarishlarning biznes-rejalari, texnik-iqtisodiy asoslari, texnik-iqtisodiy asoslarini ishlab chiqish;
- texnologik reglamentlarni ishlab chiqish, korxonalar tomonidan ishlab chiqilgan texnologik reglamentlar va loyiha hujjatlarini muvofiqlashtirish;
- energiya resurslarini iste'mol qilish normalarini ishlab chiqish;
- ishlab chiqarish maydonlari va qurilish maydonlarining ekologiyasi bo'yicha ZVOS, ZEP loyihalarini amalga oshirish.
- korxonalar rahbarlari va bosh mutaxassislari uchun mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik bo'yicha qoidalar, me'yorlar va yo'riqnomalar bo'yicha o'qitish va bilimlarini tekshirish uchun kurslar tayyorlash va o'tkazish.
 ob'ektlarni qurish bo'yicha texnik hujjatlarni o'z vaqtida ta'minlash va ob'ektlar qurilishiga arxitektura nazoratini amalga oshirish;
Kichik va o'rta biznes uchun ishchi chizmalarning individual loyihalarini amalga oshirish;
xorijiy kompaniyalar tomonidan ishlab chiqilgan loyiha hujjatlarini tasdiqlash;
Texnik-iqtisodiy asoslarni ishlab chiqish va yangi korxonalar, ishlab chiqarishlar, sexlar qurish uchun maydonlarni tanlashda ishtirok etish;
Favqulodda vaziyatlarda mahalliylashtirish rejalari uchun hujjatlarni ishlab chiqish;
Loyihalashtirilgan ishlab chiqarishlarning biznes-rejalarini ishlab chiqish;
texnologik reglamentlarni ishlab chiqish, korxonalar tomonidan ishlab chiqilgan texnologik reglamentlar va loyiha hujjatlarini muvofiqlashtirish;
Kimyo sanoati korxonalari uchun mehnatni muhofaza qilish qoidalarini ishlab chiqish;
Energiya resurslarini iste’mol qilish me’yorlarini ishlab chiqish;
Ishlab chiqarish maydonlari va qurilish maydonlarining ekologiyasi bo'yicha EIA, ZEP bo'limlarini bajarish;
 Korxonalar rahbarlari va bosh mutaxassislari uchun mehnatni muhofaza qilish va xavfsizlik choralari bo'yicha qoidalar, normalar va yo'riqnomalar bo'yicha bilimlarni o'rgatish va sinovdan o'tkazish bo'yicha kurslarni tayyorlash va o'tkazish.

FACTS IN THE ACTIVITIES OF THE COMPANY
JSC "Uzkimyosanoatloyiha" is a branch institute of the chemical industry of the Republic of Uzbekistan, part of the structure of JSC "Uzkimyosanoat".
The main goal of the company is to participate in the implementation of the unified technical policy conducted by JSC Uzkimesanoat  aimed at accelerating technological progress and increasing the economic efficiency of capital investments in the construction of industrial enterprises of the chemical industry, economical expenditure of basic building materials and rational use of land resources in accordance with the regulatory documents of the Ministry of Construction of the Republic of Uzbekistan and the policy pursued by the leadership of the Republic of Uzbekistan.
The main objectives are to expand the scope of activities with access to the international market, improve the quality of project documentation, improve the material and technical condition of the Company and train qualified personnel.
The main activities of the Company:
- development of design and estimate documentation for the construction of facilities and implementation of author's supervision over the construction of facilities;
- execution of individual projects and working drawings for small-scale objects
and medium-sized businesses;
- validation (adaptation) of project documentation developed by foreign companies for projects implemented in the territory of the Republic of Uzbekistan for projects implemented in the territory of the Republic of Uzbekistan for compliance with the current technical standards and regulations, GOST standards and legislation;
- development of documentation of emergency localization plans;
- development of business plans, feasibility studies, feasibility studies of the projected production;
- development of technological regulations, coordination of technological regulations and project documentation developed by enterprises;
- development of energy consumption standards;
- implementation of projects on environmental protection of industrial sites and construction areas.
- preparation and conduct of courses on training and testing of knowledge of rules, norms and instructions on labor protection and safety of managers and chief specialists of enterprises.
Timely provision of technical documentation for the construction of facilities and the implementation of author's supervision of the construction of facilities;
Execution of individual projects of working drawings for small and medium-sized businesses;
Validation of project documentation developed by foreign companies;
Development of feasibility studies and participation in the selection of construction sites for new enterprises, production facilities, workshops;
Development of documentation of Emergency localization plans;
Development of business plans for projected productions;
Development of technological regulations, coordination of technological regulations and project documentation developed by enterprises;
Development of labor protection rules for chemical industry enterprises;
Development of energy consumption standards;
Implementation of the sections of the Environmental Management System, SEE on the ecology of industrial sites and construction areas;
Preparation and conduct of courses on training and testing of knowledge of rules, norms and instructions on labor protection and safety of managers and chief specialists of enterprises.