Aksiyadorlarning yillik umumiy yig'ilishi to'g'risida xabarnoma
O‘zkimyosanoatloyiha" AJ o‘z aksiyadorlarini 2026-yil 26-iyun kuni soat 18-00 da Toshkent shahri, Navoiy ko‘chasi, 38-uy manzilida "O‘zkimyosanoat" AJning majlislar zalida chaqirilgan aksiyadorlarning Umumiy yillik yig‘ilishi bo‘lib o‘tishi haqida xabardor qiladi.
2026-yil 3-iyundagi Jamiyat Kuzatuv kengashi yig‘ilishining bayonnoma qaroriga muvofiq.
Aksiyadorlarning Umumiy yig‘ilishida ishtirok etish huquqiga ega bo‘lgan aksiyadorlar ro‘yxati 2026-yil 22-iyunga qadar tuziladi.
KUN TARTIBI:
1. Sanoq komissiyasining son va shaxsiy tarkibini tasdiqlash.
2. Aksiyadorlarning yillik Umumiy yig‘ilishi reglamentini tasdiqlash.
3. "O‘zkimyosanoatloyiha" AJ tomonidan 2025-yil uchun biznes-rejaning asosiy parametrlarini bajarish yakunlari bo‘yicha Ijro etuvchi organ rahbarining yillik hisobotini eshitish.
4. Kuzatuv kengashining 2025-yil yakunlari bo‘yicha hisobotini eshitish.
5. Jamiyat Taftish komissiyasining 2025-yilgi hisobotini eshitish.
6. Jamiyatning 2025-yildagi moliyaviy-xo‘jalik faoliyati yakunlari bo‘yicha auditorlik xulosasini AFMS va AXSga muvofiq ko‘rib chiqish.
7. Jamiyatning 2025-yil uchun yillik hisobotini tasdiqlash.
8. Jamiyat bosh direktorining shartnoma muddatini uzaytirishni tasdiqlash.
9. Jamiyat Kuzatuv kengashi va Taftish komissiyasi tarkibini saylash.
10. Jamiyatning 2025-yil uchun korporativ boshqaruv tizimini baholash natijalarini ko‘rib chiqish to‘g‘risida.
11. 2025-yil uchun asosiy samaradorlik ko‘rsatkichlari bo‘yicha Ijro etuvchi organ faoliyati samaradorligini baholash yakunlarini ko‘rib chiqish to‘g‘risida.
12. Imtiyozli aksiyalar bo‘yicha 2025-yil yakunlari bo‘yicha dividendlarni to‘lash, to‘lash muddatlari.
13. Jamiyatning 2026-yilga mo‘ljallangan joriy xo‘jalik faoliyati jarayonida affillangan shaxslar bilan bitimlar ro‘yxatini tasdiqlash.
14. Jamiyatning yangi tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash.
Aksiyadorlarni ro‘yxatga olish yig‘ilish kuni soat 17-00 da o‘tkaziladi.
Yig‘ilishda ishtirok etish uchun ro‘yxatdan o‘tishda aksiyador O‘zbekiston Respublikasining amaldagi qonunchiligiga muvofiq pasport yoki shaxsini tasdiqlovchi boshqa hujjatga, aksiyadorning vakili esa, bundan tashqari, tegishli tarzda rasmiylashtirilgan ishonchnomaga ega bo‘lishi kerak.

Notice of the Annual General Meeting of Shareholders
JSC Uzkimyosanoatloyikha notifies its shareholders that the Annual General Meeting of Shareholders will be held on June 26, 2026, at 6:00 PM at 38 Navoi Street, Tashkent, in the meeting room of JSC Uzkimyosanoat. The meeting was convened in accordance with the minutes of the meeting of the Company's Supervisory Board dated June 3, 2026.
The list of shareholders entitled to participate in the General Meeting of Shareholders will be compiled as of June 22, 2026.
AGENDA:
1. Approval of the number and composition of the counting commission.
2. Approval of the rules of procedure for the Annual General Meeting of Shareholders.
3. Hearing of the annual report of the head of the Executive Body of JSC Uzkimyosanoatloyikha on the implementation of the key parameters of the Business Plan for 2025.
4. Hearing of the report of the Supervisory Board on the results of 2025.
5. Hearing of the report of the Audit Commission of the Company for 2025.
6. Review of the auditor's report on the financial and economic performance of the Company for 2025 in accordance with the NASA and ISA.
7. Approval of the annual report of the Company for 2025.
8. Approval of the extension of the contract of the General Director of the Company.
9. Election of the Supervisory Board and the Audit Commission of the Company.
10. Review of the results of the assessment of the corporate governance system of the Company for 2025.
11. Review of the results of the assessment of the effectiveness of the Executive Body's activities based on key performance indicators for 2025.
12. Payment of dividends for 2025 on preferred shares, payment deadlines.
13. Approval of a list of transactions with affiliates during the Company's current business activities for 2026.
14. Approval of the Company's new organizational structure.
Shareholders will register on the day of the meeting at 5:00 PM.
When registering for the meeting, a shareholder must have a passport or other identification document in accordance with the current legislation of the Republic of Uzbekistan, and the shareholder's representative must also have a duly executed power of attorney.