Aktsiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig'ilishi
“O‘zkimyosanoatloyiha” AJ Toshkent viloyati, Chirchiq shahri, Toshkent ko‘chasi, 4-uyda joylashgan 2024-yil 10-yanvar soat 18-00 da Toshkent shahridagi Navoiy ko’chasi 38-uyda joylashgan “O‘zkimyosanoat” AJ ma’muriy binosida “O‘zkimyosanoatloyiha” AJ aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishini e’lon qiladi.
“O‘zkimyosanoatloyixa” AJ elektron pochta manzili: office@himproekt.uz
Kun tartibi:
1) “O‘zkimyosanoatloyiha” AJ aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi sanoq komissiyasining son va shaxsiy tarkibini tasdiqlash.
2) “O‘zkimyosanoatloyiha” AJ aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash.
3) Kuzatuv kengashi raisi O.Sh.Temirovning vakolatlarini muddatidan oldin tugatish to‘g‘risidagi taklifni ma’qullash.
4) “O‘zkimyosanoatloyixa” AJ Kuzatuv kengashiga taklif etilgan nomzodni saylash.
5) Jamiyatning tashkiliy tuzilmasini yangi tahrirda tasdiqlash.
Aksiyadorlarni ro‘yxatga olish yig‘ilish o‘tkaziladigan kuni soat 17:00 da amalga oshiriladi.
Aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanalari:
а) Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish to‘g‘risida xabar berish uchun 2023-yil 11-dekabrda (aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini chaqirish to‘g‘risida qaror qabul qilingan sanaga);
б) aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun 2024-yil 4-yanvarda (aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishidan 3 ish kuni oldin).
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish davrida aksiyadorlar aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishining quyidagi materiallari bilan tanishishlari mumkin:

EXTRAORDINARY GENERAL MEETING OF SHAREHOLDERS
JSC "Uzkimyosanoatloyikha", located at Tashkent region, Chirchik city, Tashkentskaya street, 4, announces the holding of an extraordinary general meeting of shareholders of Uzkimyosanoatloyiha JSC, which will be held on October 25, 2023 at 18-00 at the address Tashkent, st. Navoi, 38, administrative building
JSC "Uzkimyosanoat"
Email address of JSC “Uzkimyosanoatloyikha”: office@himproekt.uz
Agenda:
1) Approval of the quantitative and personal composition of the counting commission of the extraordinary general meeting of shareholders of Uzkimyosanoatloyikha JSC.
2) Approval of the rules for holding an extraordinary general meeting of shareholders
JSC "Uzkimyosanoatloyikha"
3) Determination of the maximum size of authorized shares.
4) Amendments to the charter of JSC “Uzkimyosanoatloyiha” and approval of its new edition.
Registration of shareholders is carried out on the day of the meeting at 17:00.
Dates of formation of registers of shareholders:
a) to notify about the holding of an extraordinary general meeting of shareholders, at
September 28, 2023 (as of the date of the decision to convene an extraordinary general meeting of shareholders);
b) to participate in the extraordinary general meeting of shareholders, on October 19 2023 (3 working days before the extraordinary general meeting of shareholders).
During the period of the extraordinary general meeting of shareholders, shareholders will be able to familiarize themselves with the following materials of the extraordinary general meeting of shareholders: