Aktsiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig'ilishi
“O‘zkimyosanoatloyiha” AJ Toshkent viloyati, Chirchiq shahri, Toshkent ko‘chasi, 4-uyda joylashgan 2024-yil 10-yanvar soat 18-00 da Toshkent shahridagi Navoiy ko’chasi 38-uyda joylashgan “O‘zkimyosanoat” AJ ma’muriy binosida “O‘zkimyosanoatloyiha” AJ aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi o‘tkazilishini e’lon qiladi.
“O‘zkimyosanoatloyixa” AJ elektron pochta manzili: office@himproekt.uz
Kun tartibi:
1) “O‘zkimyosanoatloyiha” AJ aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishi sanoq komissiyasining son va shaxsiy tarkibini tasdiqlash.
2) “O‘zkimyosanoatloyiha” AJ aksiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash.
3) Kuzatuv kengashi raisi O.Sh.Temirovning vakolatlarini muddatidan oldin tugatish to‘g‘risidagi taklifni ma’qullash.
4) “O‘zkimyosanoatloyixa” AJ Kuzatuv kengashiga taklif etilgan nomzodni saylash.
5) Jamiyatning tashkiliy tuzilmasini yangi tahrirda tasdiqlash.
Aksiyadorlarni ro‘yxatga olish yig‘ilish o‘tkaziladigan kuni soat 17:00 da amalga oshiriladi.
Aksiyadorlar reestrini shakllantirish sanalari:
а) Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish to‘g‘risida xabar berish uchun 2023-yil 11-dekabrda (aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini chaqirish to‘g‘risida qaror qabul qilingan sanaga);
б) aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishida ishtirok etish uchun 2024-yil 4-yanvarda (aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishidan 3 ish kuni oldin).
Aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishini o‘tkazish davrida aksiyadorlar aksiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yig‘ilishining quyidagi materiallari bilan tanishishlari mumkin:

Внеочередное общее собрание акционеров
АО «Узкимёсаноатлойиха», расположенное по адресу Ташкентская область, город Чирчик, улица Ташкентская, 4, сообщает о проведении внеочередного общего собрания акционеров АО «Узкимёсаноатлойиха», которое состоится 10 января 2024 года в 18-00 часов по адресу г. Ташкент, ул. Навои, 38, административное здание АО «Узкимёсаноат».
Адрес электронной почты АО «Узкимёсаноатлойиха»: office@himproekt.uz
Повестка дня:
1) Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров АО «Узкимёсаноатлойиха».
2) Утверждение регламента проведения внеочередного общего собрания акционеров АО «Узкимёсаноатлойиха».
3) Утверждение предложения о досрочном прекращении полномочий председателя Наблюдательного совета Темирова О.Ш.
4) Избрание предложенной кандидатуры в состав Наблюдательного совета АО «Узкимёсаноатлойиха».
5) Утверждение организационной структуры Общества в новой редакции.
Регистрация акционеров проводится в день собрания в 17- 00 часов.
Даты формирования реестров акционеров:
а) для оповещения о проведении внеочередного общего собрания акционеров, на 11 декабря 2023 года (на дату принятия решения о созыве внеочередного общего собрания акционеров);
б) для участия на внеочередном общем собрании акционеров, на 04 января 2024 года (за 3 рабочих дня до проведения внеочередного общего собрания акционеров).
В период проведения внеочередного общего собрания акционеров акционеры смогут ознакомиться со следующими материалами внеочередного общего собрания акционеров: